Automotiv

V posledních 7mi letech se společnost dynamicky rozvíjí i ve své nejmladší divizi a to ve výrobě dílů pro automobilový průmysl, kde dodává díly do těchto aut –Bentley, LandRover, Jaguar, Škoda, Hammer, Jeep a mnoho dalších.

Našimi největšími zákazníky z řad automotive jsou nadnárodní korporace:
Varroc (Americko Indická společnost) – pobočka Nový Jičín (výroba světel a klimatizací do automobilů)
KSR manufacturing (Kanadská společnost) – pobočka Opava (výroba pedálových systémů do aut)
OTSUKA (Japonská společnost)- pobočka Olomouc (výroba spojkových pedálů a ručních brzd)

Komplexní nabídka výrobních strojů a zařízení:
Hlavní výroba je situována v areálu společnosti v Ludgeřovicích na Vrablovecké ulici, kde je rovněž prodejní velkosklad.
V součastné době firma HP trend vyrábí na 23 vstřikolisech renomovaných značek ENGel, KrausMaffei, Selex a Bole. Na 5 ti extruderech KrausMaffei, Tecnomatic, Mikrosan

Součástí vstřikolisů jsou i robotizované pracoviště Witman s dopravníky a inkjetové potiskovací stroje Hitaschi a Morlock.Celý výrobní program uceluje výroba polyfůsních svářeček, určených ke komfortnímu svařování (spojování) potrubního systému.Jako jedni z mála nabízíme i kovení plastových dílů napařovací technologií na špiškových kovičkách Leabold-Heraus. V roce 2016 probíhá výstavba nové haly, která bude sloužit jen pro procesy kovení a bude doplněna další kovící linkou se spateringem.

Kvalita:
Společnost HP trend je držitelem certifikátů ISO 9001, ISO 1400, ISO/TS 16949 i certifikátů výrobkových např. dle norem ISO 15874, ISO 12201 atd. tyto a jiné certifikáty jsou zárukou nejvyšší možné kvality všech námi vyráběných produktů.

Vlastní vývoj a laboratorní zkoušení:
Společnost založila vlastní vývojové a konstrukční pracoviště, kde vznikají návrhy na nové výrobky, výkresová dokumentace výrobků a forem, nové návrhy na užití progresivnějších materiálů, návrhy na patenty a průmyslové vzory. Mimo tyto činnosti provádí firma HP trend poradenskou činnost v oboru zpracování plastů a zavádění nových technologií vč. aplikace nanotechnologií.
Společnost je vybavena vlastní laboratoří, s kterou intenzivně spolupracuje na vývoji nových výrobků a zkoušení stávajících výrobků vč. nakupovaných materiálů v rámci vstupní, mezioperační i výstupní kontroly.