O společnosti

Společnost HP trend, s.r.o., se sídlem v Ludgeřovicích u Ostravy, vznikla v roce 1994. V současné době zaměstnává 100 zaměstnanců a patří mezi největší výrobce potrubních systémů z plastů pro rozvody teplé a studené vody, podlahového topení a tlakového vzduchu v České republice.

Komplexní nabídka výrobního programu

Hlavní výroba je situována v areálu společnosti v Ludgeřovicích na Vrablovecké ulici, kde je rovněž prodejní velkosklad. V současné době firma HP trend vyrábí nejširší sortiment tvarovek v tlakové řadě PN20. Plastové trubky jsou vyráběny v tlakových řadách PN10, PN16, PN20 a v rozměrech o průměru 16-110 mm z materiálu PPR typ3 – random kopolymer polypropylenu šedé nebo zelené barvy, který vykazuje vysokou flexibilitu a výbornou tlakovou odolnost pro rozvody teplé a studené vody a podlahového topení.
V roce 2008 byla výroba rozšířena o sendvičové trubky s hliníkovou fólií PPR-Al-PPR STABI o průměrech 16 až 110 mm. Jako jediná v České republice firma vyrábí také tvarovky PE80 z vysokotlakého polyethylenu v černé barvě pro průmyslové rozvody studené vody.

Celý výrobní program uceluje výroba polyfusních svářeček, určených ke komfortnímu svařování (spojování) potrubního systému.

Technické výlisky

Nedílnou součástí výrobního programu společnosti je i specializace na technické výlisky. V rámci výroby technických výlisků spolupracuje společnost řadu let s mnoha renomovanými firmami:
Omnium Plastic (Varroc Lighting, s.r.o.)

Siemens, s.r.o.

KSR industrial s.r.o.

Otsuka Brano s.r.o.

Sonavox CZ s.r.o.

Tymphany Acoustic  technology Europe, s.r.o.

Isolit-Bravo, spol. s.r.o.

PLASTIKA SV s.r.o.